Στις 10/3/2020 ημέρα Τρίτη, το ΣΔΕ Ν.Προποντίδας επισκέφτηκε το Εσπερινό ΕΠΑΛ Ν.Μουδανιών. Οι εκπαιδευόμενοι ενημερώθηκαν από τον Διευθυντή του σχολείου κύριο Λάζαρο Φωτιάδη για την ιστορία του σχολείου, το ωράριο, τα προσφερόμενα μαθήματα, τους τομείς, τις ειδικότητες και τις προοπτικές τους.Ακολούθησαν απορίες των εκπαιδευομένων μας οι οποίες απαντήθηκαν τόσο από τον Διευθυντή του σχολείου όσο και από τους κυρίους Κώστα Απλακίδη υπεύθυνου τομέα του Εργαστηριακού Κέντρου Ν.Μουδανιων και Θανάση Βαρβάρη διευθυντή του Εργαστηριακού Κέντρου Ν.Μουδανιών. Στη συνέχεια οι εκπαιδευόμενοι ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια των παρακάτω τομέων-ειδικοτήτων που λειτουργούν στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ν.Μουδανιών . Συγκεκριμένα:

1.Τομέας ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ? Ειδικότητα Τεχνικός  Θερμικών & Υδραυλικών Εγκ/σεων & Τεχνολογίας πετρελαίου και φυσικού αερίου

2.Τομέας ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ & ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ? Ειδικότητα Τεχνικός Ηλ/γικών Συστημάτων, Εγκ/σεων και Δικτύων

3. Τομέας ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ,  ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ- Ειδικότητα Τεχνικός Τεχνολογίας τροφίμων και ποτών

4. Τομέας ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ? Ειδικότητα Εφαρμογών Πληροφορικής

Ευχαριστούμε πολύ την Διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ν.Μουδανιών για την φιλοξενία και άριστη συνεργασία. Είμαστε στη διάθεσή σας και για μελλοντικές δράσεις.

Η Διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό του ΣΔΕ Ν.Προποντίδας