Σήμερα στις 25/2/20 ημέρα Τρίτη, ομάδα  εκπαιδευομένων του Α και Β κύκλου του ΣΔΕ Ν.Προποντίδας, συνευρέθηκαν και συζήτησαν με μαθητές  της Α Λυκείου του πρωινού Επαλ Ν.Μουδανιών, στο πλαίσιο ενός προγράμματος που οργάνωσε η ψυχολόγος του πρωινού σχολείου κα  Ιωάννα Γιαννακάρα. Στόχος της δράσης αυτής ήταν η κινητοποίηση των μαθητών  του ΕΠΑΛ στην ολοκλήρωση της εκπαίδευσής τους και στην διεκδίκηση της γνώσης και μόρφωσης. Οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Ν.Προποντίδας , οι οποίοι  πρόθυμα ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση, μέσα από την κατάθεση των εμπειριών και βιωμάτων τους προσπάθησαν να δώσουν ένα παράδειγμα αγώνα ζωής ,να εμφισύσουν κίνητρα  και να εμπνεύσουν τους μαθητές για ένα καλύτερο μέλλον.

Θα θέλαμε να ευχαρίστησουμε καταρχάς την κα Ιωάννα Γιαννακάρα για την πρωτοβουλίας της δράσης αυτής , καθώς και τον διευθυντή του ΕΠΑΛ Ν.Μουδανιών κο Σταμάτη Σταματιάδη για την υποστήριξή του και την γενικότερη φιλοξενία τους συμπεριλαμβανομένων και των εδεσμάτων που προσφέρθηκαν σ όλους μας απο το ΔΙΙΕΚ Ν.Μουδανιών.

Τέτοιες πρωτοβουλίες προάγουν την γενικότερη συνεργασία των σχολείων και την σύσφιξη των σχέσεων .Ευελιπιστούμε και σε μελλοντικές τέτοιες δράσεις. Πολλές ευχαριστίες από την  Διευθύνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό του ΣΔΕ Ν.Προποντίδας.