Φέτος  λειτουργεί για πρώτη φορά σχολείο δεύτερης ευκαιρίας στη πόλη των Ν.Μουδανιών.Ο πρωταρχικός  σκοπός μας είναι να βοηθήσουμε ν αποκτήσουν οι ενήλικες το απολυτήριο γυμνασίου που για κάποιο λόγο στερήθηκαν την ευκαιρία ν΄ολοκληρώσουν την υποχρεωτική εκπαίδευση στο παρελθόν. Επίσης,  στόχος μας είναι και να προσφέρουμε στους εκπαιδευόμενους ένα ευχάριστο απόγευμα γεμάτο από ενδιαφέρουσες εμπειρίες, που θα τους βοηθήσουν να ανακαλύψουν νέες οπτικές της καθημερινότητάς τους. Γι αυτό λοιπόν ποτέ δεν είναι αργά για μάθηση. Δώστε μια δεύτερη ευκαιρία στον εαυτό σας.

Καλή αρχή σ όλους!

Κατά το σχ.έτος 2018-2019 ξεκίνησε η λειτουργία του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ν.Προποντίδας στη πόλη των Νέων Μουδανιών. Ο πρωταρχικός σκοπός μας είναι να βοηθήσουμε ν αποκτήσουν οι ενήλικες το απολυτήριο γυμνασίου που για κάποιο λόγο στερήθηκαν την ευκαιρία ν΄ολοκληρώσουν την υποχρεωτική εκπαίδευση στο παρελθόν. Επίσης,  στόχος μας είναι και να προσφέρουμε στους εκπαιδευόμενους ένα ευχάριστο απόγευμα γεμάτο από ενδιαφέρουσες εμπειρίες, που θα τους βοηθήσουν να ανακαλύψουν νέες οπτικές της καθημερινότητάς τους. Γι αυτό λοιπόν ποτέ δεν είναι αργά για μάθηση. Δώστε μια δεύτερη ευκαιρία στον εαυτό σας.

Καλή αρχή σ όλους!

Ευαγγελία Παπανικολάου -ΠΕ86