Το σχολείο ενηλίκων από την Μούρθια της Ισπανίας που είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε για μια εβδομάδα τον Μάρτιο 2023, διοργάνωσε δράσεις στα πλαίσια της πολιτισμικής τους εβδομάδας που πραγματοποιήθηκε από τις 24/4/23 έως τις 27/4/23.

Η μια μέρα και συγκριμένα η Πέμπτη(27/4/23) αφιερώθηκε στην επίσκεψή τους στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στο σχολείο μας στα πλαίσια του Erasmus+.

Στην διάρκεια αυτής της ημέρας εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι μοιράστηκαν τις εμπειρίες από την επίσκεψή τους στο σχολείο μας και έφτιαξαν ελληνικά φαγητά. Τους ευχαριστούμε για τις όμορφες φωτογραφίες και για τις στιγμές που μοιραστήκαμε. Είμαστε σίγουροι ότι η συγκεκριμένη σύμπραξη θα αποτελέσει το έναυσμα και για μελλοντικές συνεργασίες.