Την Πέμπτη 16 Μαρτίου και ώρα 18:00 , πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο αμφιθέατρο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ν. Προποντίδας, με αφορμή τα 5 χρόνια λειτουργίας του, με θέμα:« Το ΣΔΕ μέσα από τα μάτια των αποφοίτων μας-Ιστορίες επιτυχίας » .Την εκδήλωση παρουσίασαν και επιμελήθηκαν η Διευθύντρια του Σχολείου, κυρία Ευαγγελία Παπανικολάου, η Υποδιευθύντρια, κυρία Ειρήνη Στεργίδου και η Σύμβουλος Σταδιοδρομίας, Ελένη Τσίτσελα. Προβλήθηκαν τρία video με θέμα τις εμπειρίες των αποφοίτων των προηγούμενων ετών του Σχολείου μας και μια ταινία μικρού μήκους με σχετικό θέμα.

Στη συνέχεια ακολούθησαν ομιλίες των αποφοίτων μας, στις οποίες περιέγραψε την ατομική του εμπειρία ο καθένας αλλά και την επαγγελματική και προσωπική του εξέλιξή μετά το ΣΔΕ. Μετά την ομιλία των εκπαιδευομένων τους δόθηκε ένα αναμνηστικό δώρο, ένα μικρό δείγμα ευγνωμοσύνης, για την παρουσία τους στην εκδήλωση. Στόχος της εκδήλωσης ήταν η ευαισθητοποίηση τόσο των τωρινών όσο και των μελλοντικών εκπαιδευομένων.

Ευχαριστούμε θερμά το ΔΙΕΚ Μουδανίων για τη συμβολή του στην εκδήλωσή μας που επιμελήθηκε το Catering με εξαιρετικά εδέσματα και γλυκά.