Τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η κοπή βασιλόπιτας του ΣΔΕ Ν. Προποντίδας στον χώρο του σχολείου μέσα σε όμορφο και εορταστικό κλίμα. Στην εκδήλωση συμμετείχαν οι εκπαιδευόμενοι/ες του ΣΔΕ, το εκπαιδευτικό προσωπικό και ο Δήμαρχος Ν. Προποντίδας, κ. Καρράς. Μάλιστα, ο Δήμος πρόσφερε γενναιόδωρα τη βασιλόπιτα και εκπαιδευόμενες ετοίμασαν με μεράκι εκλεκτά εδέσματα για τη γιορτή που ακολούθησε. Τόσο ο Δήμαρχος, κ. Καρράς, όσο και η Διευθύντρια του ΣΔΕ, κ. Παπανικολάου, αναφέρθηκαν στη μέχρι τώρα πολύ καλή πορεία του νεοσύστατου σχολείου, στο ζωηρό ενδιαφέρον των εκπαιδευομένων, καθώς και στη διαρκή συνεργασία μεταξύ Δήμου και ΣΔΕ, που συμβάλλει στην ομαλή και απρόσκοπτη λειτουργία του. Τρεις ήταν οι τυχεροί που κέρδισαν από ένα δώρο, άλλη μια ευγενική προσφορά του Δήμου Ν. Προποντίδας. Η Διεύθυνση, το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι εκπαιδευόμενοι/ες του ΣΔΕ εύχονται σε όλες και όλους μια καλή και δημιουργική χρονιά, γεμάτη χαρά και ευκαιρίες για μόρφωση και αυτοβελτίωση!