Στον αύλειο χώρο του 2ου Γυμνασίου Ν. Μουδανιών πραγματοποιήθηκε χθες Τρίτη, 30 Ιουνίου 2020, η τελετή αποφοίτησης του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ν. Προποντίδας. Η διευθύντρια, ο εκπρόσωπος του Δήμου κος Ανδρέας Λέλεκας, η υποδιευθύντρια και οι εκπαιδευτές του ΣΔΕ αποχαιρέτησαν με το δικό τους τρόπο τους εκπαιδευόμενους που αποφοίτησαν -οι οποίοι είναι μάλιστα οι ΠΡΩΤΟΙ απόφοιτοι του νεοσύστατου ΣΔΕ Ν. Προποντίδας – και μαζί με το υπόλοιπο εκπαιδευτικό προσωπικό του ΣΔΕ απένειμαν τους απολυτήριους τίτλους σπουδών που είναι ισότιμοι με το απολυτήριο του Γυμνασίου. Μαζί με τα απολυτήρια δόθηκαν και σε ψηφιακή μορφή, ως αναμνηστικό, οι δράσεις του σχολείου τα δύο χρόνια της λειτουργίας του στους αποφοιτήσαντες συνοδευόμενο με ευχές των καθηγητών.

Οι απόφοιτοι του ΣΔΕ με συγκίνηση συμμετείχαν στην εκδήλωση παρά τις ιδιαιτερότητες της φετινής χρονιάς. Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια στην πορεία της ζωής τους και καλή πρόοδο σε όσους/ες πρόκειται να συνεχίσουν τις σπουδές τους στο Εσπερινό ΕΠΑΛ Ν. Μουδανιών.