Την Πέμπτη 29/9/22 το ΣΔΕ Ν. Προποντίδας είχε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενηθεί στο Ραδιοφωνικό Σταθμό Radio Star fm 95.5 και συγκεκριμένα στην εκπομπή “Αλήθειες και Ψέματα” με τη δημοσιογράφο, κ. Κορίνα Ζολλά.

Στην εκπομπή μίλησαν αρχικά η Διευθύντρια του σχολείου, κ. Ευαγγελία Παπανικολάου και η Υποδιευθύντρια, κ. Ειρήνη Στεργίδου. Στη συνέχεια, τη σκυτάλη πήρε η περσινή απόφοιτη του σχολείου μας Βασιλική Γιαμούρογλου, καθώς επίσης και μία φετινή μας εκπαιδευόμενη από τον Β Κύκλο. Και οι δύο εκπαιδευόμενες μοιράστηκαν με το κοινό τις εμπειρίες τους, τις αγωνίες τους και τις προσδοκίες τους από την φοίτησή τους στο ΣΔΕ. Η συνέντευξή τους έκλεισε μέσα σε ένα κλίμα αισιοδοξίας για το μέλλον τους παρέχοντας παράλληλα και κίνητρο σε όσους επιθυμούν να εγγραφούν στο σχολείο μας.